Parę kilometrów od królewskiej stolicy Małopolski- Krakowa znajduje się przepiękny zielony obszar. Jest to oczywiście Dolina Prądnicka. Na terenie tego obszaru znajduje się wiele niesamowitych miejsc. Ci, którzy kochają przyrodę koniecznie powinni tutaj zajrzeć.

Z pewnością jesteście ciekawi, jakie atrakcje na Was czekają. Występuje tutaj wiele gatunków roślin i zwierząt. Oprócz tego znajdziemy tajemnicze jaskinie i ruiny zamku. Tutaj także na Pieskowej Skale w pobliżu Maczugi Herkulesa, kręcono sceny do najlepszego polskiego serialu „Janosika”. Mowa oczywiście o Zamku na Pieskowej Skale. w tamtym roku zakończono prace remontowe, dzięki czemu możemy zwiedzać odnowiony zamek i wszystkie jego ekspozycje.  Zamek został wybudowany przez Kazimierza Wielkiego w pierwszej połowie XIV wieku. Pełnił on funkcję  strażnicy na drodze pomiędzy Krakowem, a Śląskiem. Zamek należał do króla do końca XIV wieku, a następnie w 1377 roku Ludwik Węgierski podarował zamek krakowskiemu podstolemu. Resztę historii zamku poznacie na miejscu.

To nie koniec atrakcji w Ojcowskim Parku Narodowym. Bardzo interesujące są wspomniane już przez nas jaskinie, których na terenie parku jest kilka. Najciekawszą wydała się nam Jaskinia Łokietka, z którą łączy się legenda. Wspomniany Władysław Łokietek ukrył się w niej uciekając z Krakowa przed wojskami Wacława II- czeskiego króla. Główną rolę w tej opowieści odgrywa pająk, który w wejściu do jaskini utkał sieć. Dzięki niej wojska czeskie pominęły wejście do jaskini, a nasz król nie został odnaleziony. Podobno Łokietek przebywał w jakimi aż 6 tygodni. Jaskinię można oczywiście zwiedzić.

Jeśli będziecie na wycieczce w Krakowie, koniecznie musicie tutaj zajrzeć.