Dom Rybaka we Władysławowie to nie tylko tarasy widokowe

Władysławowo to nadmorskie miasto, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Dostęp do morza, liczne atrakcje, rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna sprawiają, że jest idealne miejsce na letni wypoczynek. Prócz pływania w morzu i opalania się na plaży, możemy tutaj zwiedzić wiele ciekawych obiektów turystycznych. Jednym z nich jest Dom Rybaka, który oferuje różnorodne zajęcia.

Dlaczego warto zobaczyć Dom Rybaka?

Obecnie w Domu Rybaka mieści się Urząd Miasta oraz inne instytucje. Powstał on w latach 1953-1956. Plany budynku zakładały powstanie ogromnego gmachu pełnego przepychu, co budziło sporo kontrowersji. Szczególnie dlatego, że rybakom w tym okresie doskwierał brak własnych mieszkań. Jednak w oficjalnych artykułach w prasie, zachwycano się tym pomysłem i chwalono go za ponadczasowe założenia. Koszt budowy przekroczył 20 milionów, co w ówczesnych czasach było olbrzymią kwotą. Projekt zakładał, między innymi budowę sali estradowej z widownią, łaźni, ogrodu zimowego, natrysków, biczy wodnych, gabinetów lekarskiego i dentystycznego. Po zmianach politycznych, postanowiono nieco okroić ten projekt, by zaoszczędzić kilka milionów. Przy budynku głównym wznosi się wysoka wieża. Na jej szczycie znajduje się górny taras widokowy, a nieco ponad 20 metrów niżej – taras główny. Rozpościera się z nich piękny widok na Władysławowo i pobliskie okolice. Przy odpowiedniej pogodzie można zobaczyć nawet Gdynię.

Jednak tarasy widokowe to nie jedyne atrakcje w Domu Rybaka. Możemy tutaj podziwiać także ciekawe zbiory motyli oraz owadów z całego świata. Odnajdziemy je w Muzeum Motyli. Oprócz ponad 3000 okazów, możemy tam podziwiać także kolekcje monet, pocztówek czy zabawek związanych z tematyką owadów. Wielbiciele iluzji optycznych mogą udać się na wystawę Magiczny Zawrót Głowy. Podczas jej zwiedzania na pewno nie zabraknie dziwnych obrazów, zabawnych trików i paradoksów. Świetnie będą się tutaj bawić zarówno dorośli jak i dzieci. Jeżeli jeszcze się zastanawiacie, gdzie wyjechać na wakacje lub urlop, to nie musicie już dłużej tego robić. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę: pokoje gościnne we Władysławowie, zarezerwujecie miejsce w odpowiednim obiekcie, spakujecie walizki i możecie wyruszać w podróż, która zapewni wiele ciekawych przeżyć i wspomnienia na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *